Серия BxN керамични кондензатори за високо напрежение
Общ преглед на продукта
Високоволтовият керамичен кондензатор BxN от серията е проектиран за електронни системи с високо напрежение, изискващи стабилен капацитет, силни изолационни характеристики и надеждна устойчивост на околната среда.
Серията използва усъвършенствана керамична диелектрична технология, комбинирана с капсулиране с епоксидна смола за постигане на отлична защита срещу влага, топлина и електрически стрес.
Кондензаторите BxN се използват широко в захранвания с високо напрежение, лазерни системи, медицинско оборудване, вериги за умножаване на напрежение и индустриални електронни приложения.
Характеристики на продукта
1. Изолационни характеристики при високо напрежение
* Керамична структура с висока диелектрична якост
* Надеждна изолация при работа с високо напрежение
* Дизайн с нисък ток на утечка
2. Отлична стабилност на околната среда
* Работна температура: -25 градуса ~ +85 градуса
* Силна устойчивост срещу: топлина/ влага/ стрес от околната среда
3. Компактен дизайн за високо напрежение
Предимства:
* Малък монтажен отпечатък
* Възможност за високо напрежение
* Подходящ за компактни захранващи модули
4. Защита от забавяне на горенето
* Епоксидно-забавящо горе-покритие без халоген
* Подобрена безопасност и надеждност
Технически спецификации
|
Параметър |
Спецификация |
|
Тип продукт |
Керамичен кондензатор с ултра високо напрежение |
|
Серия |
BxN |
|
Номинално напрежение |
10kV / 12kV / 15kV |
|
Обхват на капацитета |
220pF ~ 1000pF |
|
Толерантност |
±10% |
|
Работна температура |
-25 градуса ~ +85 градуса |
|
Изолационно съпротивление |
По-голямо или равно на 10 000 MΩ |
|
Коефициент на разсейване |
По-малко или равно на 2,5% |
Типични модели:
|
Кондензатор за високо напрежение Високоволтов керамичен дисков кондензатор |
|||||||||||
|
не |
Тип |
Номинален капацитет |
Номинално напрежение |
Диелектрична загуба |
Пакет |
Допустимо отклонение на капацитета |
темп. Коефициент |
темп. Обхват |
Размер (mm) |
ширина(mm) |
Тип монтаж (приставка-) |
|
8 |
BXN10KV102K |
1000PF |
10KV |
BXN |
Епоксидно капсулиране |
±10% |
BXN |
30 градуса -+85 градуса |
22*6.5 |
6.5 |
|
|
BXN12KV221K |
220PF |
12KV |
BXN |
Епоксидно капсулиране |
±10% |
BXN |
30 градуса -+85 градуса |
13.5*8.0 |
8.0 |
||
|
BXN15KV821K |
820PF |
15KV |
BXN |
Епоксидно капсулиране |
±10% |
BXN |
30 градуса -+85 градуса |
28*10 |
10 |
||

|
Тип |
Размер (mm) |
||||
|
D±1.0 (mm) |
T±1.0 (mm) |
F±2.0 (mm) |
L±2.0 (mm) |
d±0.05 (mm) |
|
|
BxN10KV102K |
22.0 |
6.5 |
10.0 |
25.0 |
0.6 |
|
BxN15KV821K |
28.0 |
10.0 |
12.7 |
25.0 |
0.7 |
|
BxN12KV221K |
13.5 |
8.0 |
12.7 |
25.0 |
0.7 |
Крива на температурните характеристики

DCБикато CхарактеренИзвивка

Стандарти за качество и методи за изпитване
Всички кондензатори от серия BxN се подлагат на строги тестове за качество в съответствие със стандартите GB и IEC:
|
Тестови елемент |
Спецификация |
Метод на изпитване |
|
Външен вид и размери |
Без видими дефекти; в рамките на определен толеранс |
Визуална проверка; измерване с шублер |
|
Маркиране |
Ясно забележимо |
Визуална проверка |
|
Капацитет |
В рамките на определен толеранс |
25±2 градуса, 1.0±0.2Vrms, 1±0.1KHz |
|
Коефициент на разсейване |
По-малко или равно на 2,5% |
Същото като теста за капацитет |
|
Изолационно съпротивление |
>10,000MΩ |
1000±50V DC, 60±5 sec зареждане |
|
Диелектрична якост |
Без провал |
150% номинално напрежение, 1 мин. (По-малко или равно на 50mA) |
|
Температурна характеристика |
±10% макс |
-25 градуса ~ +85 градусов цикличен тест |
|
Сила на клемата (издърпване) |
Без счупване на оловото, без повреда |
10N натоварване, 10±1 сек |
|
Сила на терминала (огъване) |
Без щети |
5N натоварване, огъване на 90 градуса, 2 цикъла |
|
Ефект на запояване |
Без изразен дефект; ΔC По-малко или равно на ±10% |
260±5 градуса спойка, 5.0±0.5 сек |
|
Температурен цикъл |
Без изразен дефект; ΔC По-малко или равно на ±10% |
-25 градуса ↔ +85 градуса, 5 цикъла |
|
Устойчивост на вибрации |
Без изразен дефект; ΔC По-малко или равно на ±10% |
10-500Hz, 1.5mm амплитуда, 6 часа |
|
Устойчивост на сблъсък |
Без изразен дефект; ΔC По-малко или равно на ±10% |
390m/s², 6ms импулс, 4000 пъти |
|
Цикъл на влажността |
DF ≤4.0%; IR >2500MΩ |
40±2 градуса, 95±3% RH, 5 цикъла |
|
Стационарна влажност |
DF ≤4.0%; IR >5000MΩ |
40±2 градуса, 95±3% RH, 500±12 часа |
Ефективност на теста за живот
Кондензаторите от серия BxN са проектирани да издържат на напрежение най-малко1,5 пъти номиналното постоянно напрежениеза минимум1000 часа при 85 градуса, като промяната на капацитета не надвишава ±10%.
Информация за опаковката
|
Ниво на опаковката |
Описание |
|
Вътрешна опаковка |
Анти{0}}найлонова торба (100 броя на торба за продукти<10mm diameter; actual reasonable quantity for >10 mm диаметър) |
|
Средна опаковка |
Малки картонени кутии |
|
Външна опаковка |
Голям кашон (съдържащ 3 малки кашона) |
Количествата на опаковките могат да бъдат персонализирани според изискванията на клиента.
Приложения
Захранващи устройства с високо напрежение
Използва се в:
* ВН филтриращи вериги
* Резонансни вериги
* Съединителни вериги
Лазерно и медицинско оборудване
Приложения:
* Лазерни захранвания
* Медицински лазерни системи
* Импулсни енергийни вериги
Р-рентгенови и CT системи
Подходящ за:
* Генератори на рентгенови лъчи
* Оборудване за медицинска образна диагностика
Системи за пречистване на въздуха
Използва се в:
* Високоволтови йонизационни вериги
* Оборудване за електростатично пречистване
Предимства за индустриалните купувачи
Надежден доставчик за OEM проекти
Ние подкрепяме:
✔ Масово производство
✔ Инженерно персонализиране
✔ Тестване на проби
✔ OEM марка
✔ Глобална доставка
ЧЗВ
Q1: Какъв диапазон на напрежение е наличен за кондензатори Y5P и BxN?
Серията Y5P поддържа приложения с високо напрежение, включително модели до 20kV DC.
Серията BxN включва продукти за 10kV, 12kV и 15kV.
В2: Могат ли стойностите на капацитета да бъдат персонализирани?
да Предлагат се персонализирани решения за капацитет, номинално напрежение, дължина на проводника и опаковки.
В3: Кои индустрии използват тези високоволтови керамични кондензатори?
Общите отрасли включват:
* Захранване с високо напрежение
* Лазерно оборудване
* Медицинско оборудване
* Рентгенови системи
* Индустриална електроника
* Модули за умножаване на напрежението
Популярни тагове: високоволтов кондензатор с епоксидно покритие, Китай производители на високоволтови кондензатори с епоксидно покритие, доставчици, Високоволтов дисков кондензатор серия BXN, Високоволтов кондензатор с епоксидно покритие
